Tomáš se svojí přítelkyní procestovali už pěkný kus světa a během těchto cest je napadl tento skvělý a velmi užitečný projekt, založený na mapě s tipy na pěkná a bezplatná místa ke kempování po celém světě, který my, jako staří trampové, velmi oceňujeme. Do mapy může přispět každý, kdo se na stránkách zaregistruje. V poslední době zde navíc začaly přibývat tipy nejen na spaní, ale třeba na koupání v horkých pramenech. Do konce roku 2017 by měla být mapa dostupná i prostřednictvím mobilní aplikace.

V dalším článku publikovaném na webu lonelyplanet.cz vás vezme na kratší procházku do malebného Hooker Valley na dalekém Novém Zélandu. Pod dohledem nejvyšší novozélandské hory Mt. Cook dojdeme až k jezeru Hooker, a také se dozvíte, co lze vidět během cesty i v nejbližším okolí Hooker Valley.

Jednotný blog skupiny přátel, kam píšou své cestovatelské zážitky nezávisle na sobě, hlavním přispěvatelem, zakladatelem, a tak trochu organizátorem je náš kamarád Honza, toho času zpracovávající dovolenou na Islandu, kterou jim tajně závidíme:-) Fajn je, že si můžete přečíst příspěvky různých autorů a pobavit se nad zážitky z různých koutů světa.

Cestovatelsko-recenzní projekt Katky a Pavla, který tvoří už několik let. Původně zápisník z kanadských ročních „pracovních prázdnin“ se časem začal plnit články nejen o místech, kam se Katka s Pavlem podívali, ale i pohotovými recenzemi na ubytovací zařízení, restaurace, nebo třeba součásti jejich cestovní výbavy. Na jejich blogu už se zmínili o mnoha destinacích ve světě, ale i doma, v Čechách a na Moravě, a tak tu najdete inspiraci klidně třeba hned na příští víkend.

Čerstvě manželská dvojice podnikla svou devítiměsíční cestu světem v letech 2015 – 2016, a jeli podobnou trasou přes Asii a podobným způsobem jako my, což nás oslovilo, stejně jako jejich pěkné fotky a detailně psané zápisky. Pokud vás zajímá jižní a jihovýchodní Asie, Japonsko, Austrálie, Tasman a další destinace, koukněte k nim na web, informace stále doplňují a pořádají i přednášky v Brně.