Londýn a pobřeží jižní Anglie 2013

Nápad na výlet do Londýna padl poprvé někdy na podzim 2012, letenky od Wizzair jsme nakonec kupovali v únoru 2013, týden po našem návratu z měsíční cesty po Malajsii. Abychom se měli na co těšit:-) A cílem neměla být jen samotná britská metropole, ale též jsme měli nahlédnout k pobřeží jižní Anglie, pokud vše půjde podle plánu.

Akce byla v mnoha ohledech netradiční na naše poměry. Nejen proto, že to byla jedna z našich méně početných výprav na západ, nejen proto, že jsme si všechno zajišťovali předem, ale především z toho důvodu, že jsme poprvé vyrazili na výlet v nové společnosti, poprvé letěli letadlem s někým dalším – se „sousedy“ Barčou a Filipem a jejich prckem „na cestě“ (strejda s tetou ho naučej cestovat odmalička;-). Sestava se poměrně osvědčila, a tak jsme hned po návratu začali vymýšlet další dobrodružství…

Západní Evropa není Asie a vyplatí se tu některé věci zařídit předem po internetu, takže kromě letenek jsme rezervovali i ubytování v Peckham Lodge (dobrý tip od Bářiny lektorky), později potom nakoupili jízdenky na autobus z/na letiště Luton (Easy bus), a také denní jízdenku na vlakové spoje Southern Railways, kvůli plánovanému výletu k pobřeží jižní Anglie, na bílé útesy národního parku Seven Sisters mezi Eastbournem a Brightonem.

Prodloužený víkend byl náročný, nachodili jsme desítky kilometrů, ale viděli všechny hlavní zajímavosti historického města, Big Ben, Westminster, střídání královských stráží před Buckinghamským palácem, Trafalgarské náměstí s Národním muzeem i Tower, krmili jsme veverky, zavítali k nultému poledníku v Greenwichi i na nádraží 9 a 3/4, odkud vyrážel Harry Potter do Bradavic. Svezli jsme se snad všemi druhy veřejné dopravy (nejlepší samozřejmě doubledecker), prošli se po nejvyšších britských útesech a zbyl čas i na nějaké to shopování. Jestli vás zajímá, jak efektivně využít pár dní v jednom z nejhezčích měst Evropy, šup do našeho deníku:-)

 TIP: Kde sehnat práci v Anglii