…do světa 2014-2015

Již několik let nám v hlavě hlodala myšlenka nějaké delší cesty. Cesty, kde bychom nebyli časově limitováni a mohli alespoň trochu více poznat země, které navštívíme. Ale najít odvahu, opustit vše tady u nás doma a vyrazit vstříc neznámému, to byl krok, který ne a ne udělat.

Až naše cesta do Laosu, kde čas nic neznamená, a setkání s několika cestovateli – jedinci i dvojicemi, kteří tu odvahu měli, nás konečně přesvědčilo a nakoplo. Uvědomili jsme si, že když to neuděláme (nebo se aspoň nepokusíme), bude to jedna z věcí, kterých bychom na stará kolena litovali.

A tak jsme po návratu do ČR oznámili naše rozhodnutí rodinám a zaměstnavatelům, čímž byly veškeré přípravy, na které jsme si nechali necelého třičtvrtě roku, odstartovány.  Čas běžel jak voda, my jsme si stihli zatím střihnout svatbu a s ní spojené zařizování, a tak na ostré přípravy došlo v podstatě až na konci srpna. To už jsme měli jasnější představu o trase i o podobě akce, kterou jsme nazvali jednoduše …do světa (2014-2015). Prostě pojedeme na východ, dokud nedojdou finance. (A budeme-li mít štěstí, vrátíme se domů ze západu.) Načrtli jsme si ideální trasu, které jsme se snažili zhruba držet, a ona se v průběhu sama formovala jasněji. Když se nám v Indii podařilo získat roční Work and Holiday víza na Nový Zéland, bylo definitivně rozhodnuto i o tom, že první etapa výpravy nás dovede právě do země hobitů, kde potom na nějaký čas zakotvíme.

O tom, jak jsme válčili se zemědělskými pracemi nebo spaním v autě, a jak později vypadal náš návrat domů, si budete moci přečíst v rámci následujících akcí. Zde vás čeká vyprávění o 15 měsících na cestě přes východní Evropu, Blízký Východ, Indii, jihovýchodní Asii, o tom, jak se cestuje, když je vaším nepřítelem rozpočet, ale nikoli čas:-)

Pokud máte chuť se s námi na cestu vydat alespoň prostřednictvím těchto stránek, jsme tomu rádi a doufáme, že neodejdete zklamáni.

V následujících článcích naleznete shrnutí důležitých okamžiků této cesty:

(z)cesty jsou přesně rok na cestě …Do světa


Jaký byl druhý rok naší cesty…


Do třetice všeho dobrého i zlého – 3 roky na cestě