Naše krevní skupina

Lukáš a Lucka Koneční alias Loudavým krokem jsou skuteční profesionálové v cestovatelsko-digitálně-nomádské sféře. Jejich blogy, facebooky a instaúčty nabízejí spoustu cestovatelských tipů na konkrétní lokality i třeba na výbavu pod stan, ale také se tu můžete inspirovat k různým online činnostem, které vám můžou sypat nějaké ty koruny – ať je to blogování, marketing nebo různé finanční “čachry” 🙂

Jirka Hruška je indonéský odborník na slovo vzatý – na svém skútru procestoval velkou část země a nadále v etapách pokračuje (za jak dlouho se asi dá procestovat na 4000 ostrovů?), pokud zrovna nepořádá uklidové akce pláží na Bali, v oblasti svého bydliště, resortu Selangan, anebo nepřednáší v ČR na cestovatelských akcích. Jeho stránky a zážitky jsou skvělou inspirací k návštěvě Indonésie a my doufáme, že i s ním se nám podaří někdy setkat osobně…

Martina s Pavlem si svou 1,5-letou, pečlivě připravenou a naplánovanou cestu kolem světa již užili v roce 2015 a 2016, na svých stránkách ale stále přidávají další články a tipy na zajímavá místa, která navštívili. Na některých z nich se naše a jejich cesta hned několikrát protnuly, poprvé jsme se potkali v Hanoji, podruhé na Bali a nakonec s Pavlem na Novém Zélandu.

Čerstvě manželská dvojice podnikla svou devítiměsíční cestu světem v letech 2015 – 2016, a jeli podobnou trasou přes Asii a podobným způsobem jako my, což nás oslovilo, stejně jako jejich pěkné fotky a detailně psané zápisky. Pokud vás zajímá jižní a jihovýchodní Asie, Japonsko, Austrálie, Tasman a další destinace, koukněte k nim na web, informace stále doplňují a pořádají i přednášky v Brně.

Kamarádi Petr a Petra, kteří začali svou cestovatelskou kariéru více než ročním pobytem na Novém Zélandu, kde jsme se seznámili, a dál pokračují do Asie a Kanady. Prezentují se jednak vtipnými a čím dál tím profesionálnějšími videi z dílny Petra, jednak úžasně psaným blogem, nad kterým máte pocit, že čtete knihu, a který má na svědomí Petra. Z mnoha zélandských vlogerů/blogerů jsou to jedni z mála, které se opravdu vyplatí sledovat a nezačnou ani po delší době nudit:-)

Jednotný blog skupiny přátel, kam píšou své cestovatelské zážitky nezávisle na sobě, hlavním přispěvatelem, zakladatelem, a tak trochu organizátorem je náš kamarád Honza, toho času zpracovávající dovolenou na Islandu, kterou jim tajně závidíme:-) Fajn je, že si můžete přečíst příspěvky různých autorů a pobavit se nad zážitky z různých koutů světa.

 Jolana s Luďou alias Po vlastní ose cestováním žijou. Provozují stejnojmenný úspěšný facebookový profil a především cestují. Na kontě mají kolem 50, převážně evropských zemí a nyní pomaloučku polehoučku pronikají i do vzdálenějších koutů naší planety. Přestože pro své cesty volí zdánlivě pohodlnější způsob cestování – svůj předělaný džíp, nebrání jim to přivažet pěkné fotky či zajímavé zážitky a dělit se o ně se svými fanoušky. V dubnu 2017 vyrazili na dlouhodoubou cestu na východ, čímž ještě více pozvedly naše sympatie k nim a je to jeden z dalších důvod, proč je sledovat…

Cestovatelsko-recenzní projekt Katky a Pavla, který tvoří už několik let. Původně zápisník z kanadských ročních “pracovních prázdnin” se časem začal plnit články nejen o místech, kam se Katka s Pavlem podívali, ale i pohotovými recenzemi na ubytovací zařízení, restaurace, nebo třeba součásti jejich cestovní výbavy. Na jejich blogu už se zmínili o mnoha destinacích ve světě, ale i doma, v Čechách a na Moravě, a tak tu najdete inspiraci klidně třeba hned na příští víkend.