Na tomto místě možná čekáš takové trochu komerční sdělení, seznam odkazů na všechny naše sponzory s jejich vychválením do nebes. Pravdou je, že nikdo by se za sponzoring nezlobil, nicméně v tomto ohledu se spoléháme především sami na sebe. I tak nám ale naše cestování přineslo kromě nových přátel i drobné “bonusy” či zajímavou spolupráci, a tak tohle místo patří následujícím:

Folková kapela Epydemye – děkujeme za skvělou muziku, která nám dělá společnost nejen na cestách. Album Kotlina sice není zrovna lékem na trudnomyslnost, ale při našem více než 2,5-letém putování nám připomíná, kde jsou naše kořeny a co by to pro nás mělo znamenat. A je celkem jasné, na jaký koncert zamíříme po návratu jako první:-)

 Outdoorový obchod Pod 7 kilo – děkujeme za výbornou spolupráci i na dálku a těšíme se, až jednou ty naše dvacetikilové krosny vyměníme za batůžky pod 7 kilo a víc na cesty potřebovat nebudeme:-)

Lonely Planet Česká republika – děkujeme za důvěru, trpělivost a prostor, a také za práci, kterou děláte pro české cestovatele, protože není nad průvodce, který na nás mluví rodným jazykem:-)

idnes.cz

idnes.cz – děkujeme za příležitost a prostor pro naše výlevy, když už jsme si troufli je zveřejnit na jednom z nejčtenějších českých serverů:-)

 Děkujeme všem Čechům a Slovákům (ale také Francouzům, Thajcům, Němcům, Kiwákům a dalším), které jsme potkali na Novém Zélandu a v Austrálii – za poskytnutí azylu, za taxikářské služby, za zpříjemnění večerů dlouhými a veselými debatami, za zpříjemnění nudného stoupání na trecích, za rychlokurz rybářství, za dodání kuráže ke zdolávání vodních jeskyní, za to, že jsme si po práci mohli všichni pěkně svorně po česku postěžovat, a tím pádem se z česání třešní ani přebírání borůvek nezbláznili:-)

 Děkujeme také všem dalším Čechům, které jsme potkali kdekoli jinde na cestách, a které dnes můžeme snad považovat za své kamarády, za to, že jsme si mohli připomenout kousek domova, mateřský jazyk, poslechnout cizí historky a načerpat inspiraci, poznat život v jiných zemích z jejich pohledu a rozptýlit trochu stereotyp cestování ve dvojici.

 Velikánské díky také zaslouží všechny ty dobré duše, které nám na cestě pomohly, poradily, případně nás pohostily či odvezly o pár kilometrů dál. Platí to zejména o obyvatelích Blízkého východu, Turecka, Podkavkazska a Austrálie, ale na dobré lidi jsme narazili všude na světě.

 Ze všeho nejvíc ale děkujeme rodičům, prarodičům, sourozencům, kamarádům a těm nejlepším sousedům, co jsme si mohli přát, protože bez vaší pomoci a podpory by pro nás bylo všechno o moc složitější a náročnější.