Filipíny
Oficiální název: Filipínská republika
Hlavní město: Manilla (Manila)
Měna: Filipínské peso (PHP)
Státní zřízení: unitární prezidentská republika
Jazyk: filipínština
Náboženství: křesťanství, islám
Telefonní předvolba: +63
Národní doména: .ph
Kód země: PH

Filipíny jsou zemí regionu jihovýchodní Asie, kterou tvoří 7641 ostrovů, a které udělal v roce 1521 medvědí službu Fernão de Magalhães, když ji objevil pro západní svět. Díky pozdější španělské kolonizaci je to dnes velmi neobvyklá kulturní směs ostrovních zvyků a španělsko-středoamerických vlivů. Nejvýrazněji se to projevuje poměrně ortodoxním katolickým křesťanstvím, jež zde vyznává na 80% obyvatelstva. Společně s Východním Timorem jsou Filipíny jedinými dvěma (většinově) katolickými zeměmi v Asii. Získání nezávislosti, které je tak trochu spojeno z Čechami, přišlo až po dlouhých staletích, v roce 1946.

Osobní zkušenost, kterou bychom mohli předat dál, nás čeká zanedlouho, ale už teď víme o několika místech, která bychom si rádi nenechali ujít. Asi nejlákavějším cílem se jeví sever největšího ostrova Luzon, který nabízí světově proslulou oblast rýžových teras, dobrodružné výpravy do jeskyní i tajuplné, prastaré vesnice s neobvyklými způsoby pohřbívání svých předků. Čokoládové kopečky na ostrově Luzon jsou také něco, co by se nám líbilo si na fotce přivézt domů. A jelikož Filipíny leží na Pacifickém ohnivém kruhu, nesmí tu chybět ani majestátní sopky, jež hornatým ostrovům dominují, stráží jejich klid, ale zároveň představují neustálou a nepředvídatelnou hrozbu.

Bude-li nám přát štěstí, rádi bychom se setkali i s některými ze zdejších úžasných zvířecích obyvatel, ať to jsou roztomilí nártouni, obdivuhodní žraloci velrybí, anebo cokoli dalšího ze zdejších bohatých džunglí i korálového moře.

Mapa ze země Filipíny
Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.
Naše cesty do země Filipíny