Inspirace, rady a tipy

Jak získat barmská víza v Bangkoku

Napsal(a) Anča

Barma, současným a oficiálním názvem Myanmar, je zemí, kam se ještě donedávna dalo dostat jedině letecky. Od roku 2013 se ale otevřely 4 nové pozemní přechody z Thajska, odkud sem míří valná většina turistů. Není tak nic jednoduššího, než si zařídit barmská víza v Bangkoku a využít jeden z pozemních přechodů:

  1. Tachilek – Mae Sai
  2. Myawaddy – Mae Sot
  3. Htee Kee – Phunaron
  4. Kawthoung – Ranong

Tuhle cestu jsme zvolili i my (v době naší cesty nebylo jisté, zda by šlo do Barmy přejít i z Indie, dnes už to jde určitě, jen informace o obtížnosti se liší), a tak zde přinášíme jednoduchý návod, jak si zřídit barmská víza v Bangkoku, hlavním městě Thajska, bez větší námahy a s jistotou.

Turistická víza se vydávají jednovstupní, na 28 dní, v podobě nálepky a razítka v cestovním pasu. Cena je 800 thajských bahtů (podle oficiální informace, my jsme platili 810 – asi nějaký úřední poplatek), nutno platit jedině touto měnou a v hotovosti.

Ambasáda se nachází na adrese 132, SathornNua Road, Bangkok. Žádosti o víza přijímá každý všední den od 9 do 12 hodin, hotová víza potom vydává mezi 15:30 a 16:30. Zájem je velký, a tak je ideální být na místě co nejdřív. Oficiální informace tvrdí, že standardní čekací lhůta je 3 dny, případně se dá požádat o expresní víza do jednoho nebo dvou dní, ovšem za příplatek (okolo 400 bahtů za expres vízum, celková cena je tedy asi 1200 bahtů). My osobně jsme dostali víza za standardní cenu druhý den po podání žádosti.

Potřebné dokumenty jsou:

  1. Cestovní pas – platný minimálně 6 následujících měsíců
  2. 2 x pasová fotografie (3,5 x 4,5 cm) – jedna volně, druhá nalepená na žádost
  3. Letenka nebo itinerář – je vyžadován podle oficiálního dokumentu, ale po nás ani jedno nikdo nechtěl
  4. Vyplněná žádost – dá se stáhnout, ale na ambasádě dostanete vždy zaručeně nejaktuálnější verzi; kromě osobních údajů (vč. “Complexion”, což není dotaz na vaše komplexy, ale barvu pleti:-)) se ptají na vaši adresu v Thajsku, adresu v Barmě (stačí uvést první hotel z prvního města za hranicí), plánovanou délku pobytu v Barmě a údaje o současném a předchozím zaměstnání.
  5. Tužka a lepidlo – obojí je na ambasádě k dispozici, obojí za peníze větší, než když si to koupíte kdekoli jinde. A už tuplem, když to vozíte v penálu a necháte na hotelu (lepidlo, v našem případě)…:-)

Pro ty, kterým se nechce stát frontu na ambasádě, už dnes existuje také možnost vybavení víza online, akorát si za to připlatíte, cena by měla být okolo 50 USD. Všechny potřebné informace nejen o turistických vízech, ale také třeba formuláře ke stažení nebo doporučení na cestu do Barmy, najdete na pěkných, anglických stránkách www.myanmarembassybkk.com.

PS: Pokud se něco změní, budeme rádi, když nám svou zkušenost napíšete, a my podle toho zaktualizujeme informace.

☕ Podpořte nás kafíčkem!
BuyMeACoffee.com

Jsme rádi, že vám můžeme přinášet obsah, který tvoříme s láskou ve svém volném čase. Provoz tohoto webu však není zcela zdarma a my budeme rádi za vaši podporu!

Pokud nás máte rádi a naše články vás baví, zvažte prosím malý příspěvek na naše virtuální kafíčko. Každý váš finanční příspěvek nám pomáhá udržovat tento web živý a plný inspirace.

Pro podporu můžete navštívit naší stránku na BuyMeACoffee.com. Vaše kafíčko nám dodá energii a zároveň nám bude potěšením, že oceníte naši práci. Děkujeme vám!

Jak se ti líbil článek?
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pokud se vám tento článek líbil a byl užitečný při plánování nebo cestování, budeme moc rádi, když ho pomůžete šířit dál sdílením na svých sociálních sítích

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..