Thajsko
Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Měna: Thajský baht (THB)
Státní zřízení: konstituční monarchie spravovaná vojenskou juntou
Jazyk: thajština
Náboženství: buddhismus 94 %, islám 4 %, křesťanství
Telefonní předvolba: +66
Národní doména: .th
Kód země: TH

Thajsko je naší srdeční záležitostí, nejčastěji navštěvovanou zemí a díky cenám letenek ideální vstupní branou do celé Jihovýchodní Asie. Popularita Thajska jako dovolenkové destinace je naprosto nezpochybnitelná, ale též ho považujeme za ideální zemi pro cestovatele – začátečníky, neboť cestování na vlastní pěst je tu velmi jednoduché.

Thajsko je poměrně bohatá a prosperující země v čele s obecně velmi váženou a uctívanou královskou rodinou (thajský král Phumiphon Adundet, nejdéle vládnoucí panovník novodobé historie, bohužel na podzim roku 2016 zemřel a pro jeho nástupce bude velmi těžké dosáhnout královy popularity).

V Thajsku dlouhá léta probíhal vzdělávací program pro rozvoj turismu, který mimo jiné všem nařizoval se na cizince vždy usmívat a nikdy mu na nic neodpovědět záporně. Díky tomu se Thajsko stalo doslova “zemí úsměvů”, z nichž možná ne všechny jsou zcela upřímné, každopádně faktem je, že cizinec se tu cítí velmi příjemně a jsou tu připraveni splnit každé jeho přání:-)

Pokud hledáš vhodnou destinaci třeba i pro dovolenou tvých rodičů, také můžeme Thajsko jedině doporučit, z vlastní zkušenosti:-) Jinak ale thajská kultura a příroda jsou samy o sobě úžasné a inspirativní. Ať už zvolíš letní dovolenou na půvabných plážích menších ostrůvků (jižní část Thajska), nebo dáváš přednost ruchu měst a buddhistickým obřadům v bohatě vyzdobených i historicky kamenných chrámech (Bangkok, Chiang Mai, Ayutthaya, Sukhotai, ad.), případně hledáš dobrodružství na trecích do džungle, během sjíždění divoké řeky, při výstupu na nejvyšší horu Thajska Doi Inthanon, anebo tě okouzlují málo probádané horské kmeny (vše severní Thajsko), tak thajské království dozajista uspokojí všechny tvé touhy:-)

My máme Thajsko s každou návštěvou více a více rádi, hlavně proto, že po zhlédnutí hlavních turistických památek a okruhů máme čas si na půjčeném skútru jen tak projíždět krajinou, objevovat skryté vodopády a cestičky v džungli, stavět v malých vesnických jídelničkách a s lidmi se rukama a nohama domlouvat, co jsme zač a co si dáme dobrého. Protože právě thajská kuchyně je jeden z hlavních důvodů, proč se do této krásné země opakovaně vracet:-)

Mapa ze země Thajsko
Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.
Vhodní průvodci pro tuto destinaci
Thajsko průvodce Lonely Planet
Thajsko
Absolutní novinka, na 400 stranách naleznete tipy na ta nejzajímavější místa, která můžete v Thajsku objevit.
Jazyk: čeština
Vydáno: 2015
Thajsko (edice Poznáváme) průvodce Lonely Planet
Thajsko (edice Poznáváme)
Absolutní novinka, na 400 stranách naleznete tipy na ta nejzajímavější místa, která můžete v Thajsku objevit.
Jazyk: čeština
Vydáno: 2017
Thajsko - ostrovy a pláže průvodce Lonely Planet
Thajsko - ostrovy a pláže
Thajsko sice není jen koupání a válení se u moře, ale pokud právě za tímto účelem jedeš do Thajska, tak tento průvodce ti bude skvělým společníkem po místních plážích a ostrovech.
Jazyk: čeština
Vydáno: 2013