Indonésie
Oficiální název: Indonéská republika
Hlavní město: Jakarta
Měna: Indonéská rupie (IDR)
Státní zřízení: prezidentská republika
Jazyk: indonéština, angličtina, nizozemština, velké množství místních jazyků, z nichž nejpočetnější je javánština
Náboženství: muslimové, protestanti, římští katolíci, hinduisté, buddhisté
Telefonní předvolba: +62
Národní doména: .id
Kód země: ID

Ostrovní stát Indonésie čítající na 17 500 ostrovů a ostrůvků, které se táhnou v dlouhém pásu od cípku jihovýchodní Asie až téměř na dohled australského pobřeží. Jednotlivé ostrovy jsou sice oficiálně sjednocené v jeden státní útvar, avšak každý z nich je odlišný, unikátní a ukrývající své vlastní poklady.

Indonésie je čtvrtým nejlidnatějším státem a zároveň státem s největším počtem věřících hlásících se k islámu. Z toho výrazně vybočuje hlavně Bali se svou vlastní animistickou vírou namíchanou s importovaným hinduismem. Díky tomu je Bali proslulé svými častými, hromadnými a neuvěřitelně výpravnými obřady a festivaly, za jejichž barvami se sjíždějí návštěvníci z celého světa. Mnoho z nich si Bali natolik zamilovalo, že se zde částečně nebo zcela usadili.

Indonésie to ale není jen Bali. Nezávislí cestovatelé možná ještě víc ocení divoký a stále nepříliš probádaný Kalimantan, Sumatru s mnoha zvlášními etniky, anebo malé ostrůvky v pásu východně od Bali, které ukrývají neznámá, a přitom nadpozemsky krásná místa, blankytné zátočiny a průzračné moře plné života, ideální pro potápění a šnorchlování.

Kromě tropické přírody a lákavé kuchyně, která je také výsledkem mixu různých kultur a vlivů, nabízí Indonésie jednu z nejpůsobivějších “sbírek” aktivních sopek na světě, jelikož leží prakticky celá v pásmu tzv. Tichomořského ohnivého kruhu. Pro místní z toho plynou občasné nepříjemnosti jako výbuchy, sesuvy, zemětřesení, tsunami, apod., také ale více než vítaná možnost si přivydělat na turistech jako průvodce při výstupu na některou ze sopek. A co si budeme povídat, není moc zážitků, které by dokázaly překonat východ slunce nad sopkami, pozorovaný z několika tisíc metrů nad mořem:-)

Mapa ze země Indonésie
Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.
Vhodní průvodci pro tuto destinaci
Indonésie průvodce Lonely Planet
Indonésie
Ucelený průvodce pro putování libovolnou oblastí Indonésie. Vydáno v roce 2016!
Jazyk: čeština
Vydáno: 2016
Bali & Lombok průvodce Lonely Planet
Bali & Lombok
Průvodce po asi nejznámějším indonéském ostrovu Bali a sousedním Lomboku
Jazyk: čeština
Vydáno: 2013
Naše cesty do země Indonésie