Indonésie
Oficiální název: Indonéská republika
Hlavní město: Jakarta
Měna: Indonéská rupie (IDR)
Státní zřízení: prezidentská republika
Jazyk: indonéština, angličtina, nizozemština, velké množství místních jazyků, z nichž nejpočetnější je javánština
Náboženství: muslimové, protestanti, římští katolíci, hinduisté, buddhisté
Telefonní předvolba: +62
Národní doména: .id
Kód země: ID

Ostrovní stát Indonésie čítající na 17 500 ostrovů a ostrůvků, které se táhnou v dlouhém pásu od cípku jihovýchodní Asie až téměř na dohled australského pobřeží. Jednotlivé ostrovy jsou sice oficiálně sjednocené v jeden státní útvar, avšak každý z nich je odlišný, unikátní a ukrývající své vlastní poklady.

Indonésie je čtvrtým nejlidnatějším státem a zároveň státem s největším počtem věřících hlásících se k islámu. Z toho výrazně vybočuje hlavně Bali se svou vlastní animistickou vírou namíchanou s importovaným hinduismem. Díky tomu je Bali proslulé svými častými, hromadnými a neuvěřitelně výpravnými obřady a festivaly, za jejichž barvami se sjíždějí návštěvníci z celého světa. Mnoho z nich si Bali natolik zamilovalo, že se zde částečně nebo zcela usadili.

Indonésie to ale není jen Bali. Nezávislí cestovatelé možná ještě víc ocení divoký a stále nepříliš probádaný Kalimantan, Sumatru s mnoha zvlášními etniky, anebo malé ostrůvky v pásu východně od Bali, které ukrývají neznámá, a přitom nadpozemsky krásná místa, blankytné zátočiny a průzračné moře plné života, ideální pro potápění a šnorchlování.

Kromě tropické přírody a lákavé kuchyně, která je také výsledkem mixu různých kultur a vlivů, nabízí Indonésie jednu z nejpůsobivějších “sbírek” aktivních sopek na světě, jelikož leží prakticky celá v pásmu tzv. Tichomořského ohnivého kruhu. Pro místní z toho plynou občasné nepříjemnosti jako výbuchy, sesuvy, zemětřesení, tsunami, apod., také ale více než vítaná možnost si přivydělat na turistech jako průvodce při výstupu na některou ze sopek. A co si budeme povídat, není moc zážitků, které by dokázaly překonat východ slunce nad sopkami, pozorovaný z několika tisíc metrů nad mořem:-)

Mapa ze země Indonésie
Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.
Naše cesty do země Indonésie