Austrálie
Oficiální název: Australské společenství
Hlavní město: Canberra
Měna: Australský dolar (AUD)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Jazyk: angličtina
Náboženství: křesťanství
Telefonní předvolba: +61
Národní doména: .au
Kód země: AU

Země pokrývající celý samostatný kontinent, rozlohou srovnatelná s Evropou nebo USA, kterou tvoří 9 spolkových států a teritorií. Pro většinu Evropanů znamená Austrálie jen rudou poušť na opačné straně zeměkoule, po které se prohánějí klokani a psi dingo a vrcholem civilizace je Opera v Sydney.

To všechno je pravda, ale Rudý kontinent toho nabízí mnohem víc, když se o to člověk začne trochu zajímat. Možná někdy dokonce až moc, neboť díky obrovským vzdálenostem není možné si snad ani jedno celé teritorium prohlédnout důkladně v rámci dovolené. I sami Australané často cestují mezi velkými městy hlavně letecky, i když většina z nich je zvyklá na řízení auta na dlouhé vzdálenosti. Ovšem pozor, řídí se hlavně přes den, aby se eliminovalo riziko častých srážek se zvířaty. Kromě věcné škody na vlastním vozidle je totiž smutné ubližovat zástupcům zcela svérázné a unikátní australské fauny, jako jsou klokani, koaly, wombati, ježury a další. Právě oni, spolu s ptakopysky, emu, všudypřítomnými papoušky, a dalšími tvory, kteří se díky brzkému odtržení kontinentu od zbytku pevniny vyvinuli naprosto jedinečným způsobem, jsou jedním z velkých lákadel pro turisty.

Mezi další by se daly zařadit oblasti, na kterých se Matka Příroda vyřádila a opravdu jim dopřála svou přízeň, ať je to centrální poušť s posvátnou horou Uluru, jedním ze symbolů Austrálie, deštné pralesy v národních parcích na severu kontinentu, kde žijí obávaní mořští krokodýli (např. Kakadu NP), členité pobřeží plné skalních útvarů (Great Ocean Road a 12 Apoštolů), bílých pláží a vysokých vln, za kterými se sjíždějí surfaři celého světa (jižní a východní pobřeží), nebo Velký bariérový útes, zdánlivě nekonečné podmořské království plné barevných korálů a nespočetného množství živočichů. O mnoha národních parcích, z nichž každý je svým vlastím způsobem velmi osobitý, ani nemluvě:-)

Mapa ze země Austrálie
Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.
Nejnovější deníkové zápisky ze země Austrálie
Inspirace, rady a tipy ze země Austrálie