Česko
Oficiální název: Česká republika
Hlavní město: Praha (Prague)
Měna: Česká koruna (CZK)
Státní zřízení: parlamentní republika
Jazyk: čeština
Náboženství: křesťanství
Telefonní předvolba: +420
Národní doména: .cz
Kód země: CZ

“Země česká, domov můj…” Krajina, kde jsme se narodili, kterou jsme začali poznávat jako úplně první a která v nás vzbudila cestovatelské vášně. Česko je země sice malinká a nemá moře, ale dokáže zaplnit spousty volných víkendů, nabídnout koupání i lyžování, horské túry i kilometry cyklostezek a v neposlední řadě jednu z nejsvobodnějších možností volného nocování:-)

Máme Česko rádi, je to naše domovina a vždy jsme považovali za samozřejmé nejdříve poznat svou vlast, a pak se teprve vypravit někam za hranice. Od útlého dětství jsme byli oba vedeni k trampování, táboření, zálesáctví a lásce a úctě k přírodě, což byla naprosto ideální průprava i k pozdějším výpravám do světa a přežití na nich.

Výhodou bydliště uprostřed Čech, ve velkém městě, pro nás je fakt, že se rychle a snadno dostaneme do většiny koutů naší zemičky. Jenom na tu Moravu nám to trvá trošku dýl, ale v porovnání s některými zeměmi, které jsme procestovali, to jsou naprosto zanedbatelné časy i vzdálenosti (zkus si třeba přestopovat napříč Austrálii, nebo vlakem přejet Čínu:-)). Méně často navštěvovaná Morava ale pro nás je pokaždé velká radost a taková malá exotika:-)

Mezi naše nejoblíbenější oblasti by asi patřilo České Středohoří, Jeseníky, Krušné hory, Pálava, Českosaské Švýcarsko, Orlické hory nebo Vysočina, nicméně díky zřejmě nejlepším turistickým mapám světa, kterými Česká republika disponuje, vyrážíme rádi kamkoli a víme, že vždy najdeme něco zajímavého, ať je to hrad, zámek, rozhledna, nějaká přírodní zajímavost, anebo třeba příjemně posezení nad zlatavým mokem, nejlepším a jedním z nejlevnějších na světě:-) Máme zkrátka Česko ráááádi!

Mapa ze země Česko
Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.
Inspirace, rady a tipy ze země Česko