Místo vydání: Kladno
Další naše cesta je za dveřmi, i když jsme si loni říkali, že další zahraniční Vánoce letos asi nedáme. Jenže to by nesmělo ČSA někdy v červnu přijít s relativně luxusní cenovou nabídkou na letenky. A kam jinam, než do Bangkoku. Chvíli jsme váhali, ale na rozdíl od předešlých let byla ta chvíle opravdu krátká (tak krátká, že cena se nestihla zvýšit:-)). Za necelých 16 000 Kč, hezky a pohodlně přes Abu Dhabí. Tato varianta nás již loni nadchla, a tak jsme se rychle stali majiteli letenek, díky nimž budeme moci opět víc jak měsíc strávit v jihovýchodní Asii. Když opadla euforie z koupených letenek, začalo přemýšlení, kam si to vlastně vyrazíme tentokrát. Nikdy nechceme na stejná místa, a tak moc variant nezbývalo. Poté, co se nepodařilo sehnat žádný cenově výhodný let dál na Filipíny, jsme začali vybírat mezi přilehlými státy. Horký favorit, Barma, vypadl jako první, neboť nemožnost pozemního vstupu do země, a relativně složitější získávání vstupních víz nás odradila. Nakonec volba padla na Laos. Jelikož jeho velikost je nejspíš na měsíc až příliš malá, hodláme k tomu přibrat i pár oblastí v severním Thajsku, v oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku. Cíl byl zpečetěn mými narozeninami, kdy jsem od sestry obdržel průvodce Laosem a tím již nebylo cesty zpět. Díky hektickému podzimu jsme opět veškeré přípravy a plánování nechali těsně před odjezd, ale to už bychom asi ani nebyli my:)
První dobrodružství začalo ještě dřív, než jsme vůbec vyrazili. To že nám s lety několikrát pošoupli, to bych pochopil a neřešil, i když by nás kvůli tomu nemuseli lekat hláškou, že let byl zrušen, a to jen proto, abychom jim potvrdili změnu letu. Ale to, že den před odletem nám pro změnu zrušili zpáteční let, z důvodu ukončení provozu na této lince, mě již opravdu mírně vyvedlo z míry. Krátce poté i tato informace prolítla médii – ČSA ruší spoj do Abu Dhabí (samozřejmě, že poslední spoj letí 5 dní před naším návratem – ale to mě již nepřekvapuje). Více je k přečtení zde: ČSA končí v lednu s linkou do Abú Dhabí, lidé musí hledat nové letenky. Opravdu velká škoda, neboť je to asi nejlepší možný způsob přepravy do JV Asie. Inu po komunikaci s callcentrem ČSA (nutno říct, že šlo o velmi seriózní přístup) před sebou máme prakticky 3 varianty:
- o 12 hodin dřív můžeme letět společností Aeroflot do Moskvy a následným spojem do Prahy
- o zhruba 8 hodin dřív můžeme letět s KLM do Amsterdamu a dál do Prahy
- vyrazit na několika měsíční cestu zpět domu po souši:-)
A teď babo raď! První varianta znamená, že jsme rovnou mohli letět Aeroflotem, který nabízel ještě nižší ceny, ale Moskva jako přestupní stanice nás příliš nenadchla. Po zážitcích z Kyjeva jsme si řekli, že se budeme těmto destinacím zdaleka vyhýbat. No prostě brrr (doslova – v lednu v Moskvě – brrr…).
Druhá varianta vypadá lákavě do té doby, než člověk zjistí, že stráví víc jak 13 hodin v kuse v letadle. Už těch 6 hodin do Abu Dhabí a dalších 6 do Bagkoku nám bohatě stačilo, ale víc jak dvojnásobek v kuse je noční můra.
☕ Podpořte nás kafíčkem!
Jsme rádi, že vám můžeme přinášet obsah, který tvoříme s láskou ve svém volném čase. Provoz tohoto webu však není zcela zdarma a my budeme rádi za vaši podporu!
Pokud nás máte rádi a naše články vás baví, zvažte prosím malý příspěvek na naše virtuální kafíčko. Každý váš finanční příspěvek nám pomáhá udržovat tento web živý a plný inspirace.
Pro podporu můžete navštívit naší stránku na BuyMeACoffee.com. Vaše kafíčko nám dodá energii a zároveň nám bude potěšením, že oceníte naši práci. Děkujeme vám!
Třetí varianta by byla boží, kdybychom se prostě nemuseli vejít do našeho časového plánu:)
No zatím zvažujeme a příště dáme vědět, jak to nakonec budeme řešit. Třeba se do té doby vyskytne ještě nějaká jiná možnost.
Tak ještě rychle dobalit a spát, protože za necelých 24 hodin, doufejme, letíme…